Wielki Wojownik Mikołaj – akcja charytatywna

Wielki Wojownik Mikołaj – akcja charytatywna

Mikołaj to 12-sto letni twardziel, który mimo przeciwności losu co dzień toczy nierówną walkę ze swoimi słabościami. Urodził się bez rąk i nóg, tzn. ma tylko krótkie ramiona bez dłoni, a nóg nie ma w ogóle. Mino przewidywań wszystkich jasnowidzów, których spotkał jako mały chłopiec nie jest w całości zależny od innych ale sam daje sobie radę z wieloma rzeczami. Nauczył się chodzić, porusza się na hulajnodze, rowerze handbiku oraz wózku. Umie taż pisać i wykonywać wiele czynności swoimi krótkimi rękami. Wciąż stawia sobie nowe wyzwania i konsekwentnie ćwiczy aby dać radę zrealizować swoje marzenia.

Ze względu na swoja niepełnosprawność ma jednak wiele utrudnień, które może pokonywać dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który niestety kosztuje mnóstwo monet bo musi być specjalnie przystosowany do niego. Jego kręgosłup wymaga także ciągłej rehabilitacji, która jest refundowana tylko w małym zakresie. Posiada również wiele protez rąk i nóg, które nie spełniły swojej funkcji i nie ułatwiają mu życia, ale nie poddaje się i nadal próbuje.

Mikołaj jest dzieckiem, które mimo wszystko potrafi się kochać życiem i pokonując wszelkie przeciwności cały czas dąży do przodu. Dla niego zwroty „NIEMOŻLIWE” i „NIE DA SIĘ” nie istnieją. Może być inspiracją i motywacją dla wielu ludzi, którzy na swojej drodze życie spotykają jakieś problemy.

Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać dla naszego Wielkiego Wojownika Mikołaja aż 11,678 zł! W imieniu Mikołaja i naszym dziękujemy Wam z całego serca. Ta suma z pewnością pomoże Mikołajowi w jego walce o lepsze jutro 🙂