Przekazanie sprzętu dla Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo 2023

W czwartek 28 września Brodersi wpadli odwiedzić magiczne miejsce – Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach. Pracują tam wyjątkowi i wspaniali ludzie, którzy całkowicie bezpłatnie udzielają całodobowych świadczeń medycznych małym pacjentom z całego województwa śląskiego w ramach Hospicjum Domowego. Tych samych świadczeń  udzielają na miejscu w Tychach w Centrum Opieki Dziennej.

Do hospicjum trafiają dzieci w chwili, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali i wyczerpali już wszystkie możliwości, w momencie gdy dalsze leczenie szpitalne zamiast ulgi, niesie coraz więcej cierpienia, a dziecko i rodzice wolą wrócić do domu.

Dzięki zbiórce, która odbyła się w połowie sierpnia na grupie FB Broda i Tatuaż we współpracy ze Stowarzyszeniem Broda i Tatuaż – Beard Clan, Braciom udało się uzbierać prawie 45 tyś zł. Spora część z tych pieniędzy została wydana na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitala dziecięcego w Zdrojach. Pieniążki, które zostały po zakupie sprzętu postanowiliśmy spożytkować i pomóc jeszcze jednemu miejscu – Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Zakupiliśmy dwie bardzo potrzebne i niezbędne rzeczy: Koncentrator tlenu 5L DeVilibiss 525KS oraz Ssak Vacu-Aide 7314. Jest to niezbędny sprzęt, który służy głównie przy pomocy dzieciom w domach ale również i na miejscu w Świetlikowie.

Chcemy raz jeszcze bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze działania. Mamy nadzieję, że również w przyszłości razem z Wami będziemy mogli nieść pomoc dzieciaczkom.

Pamiętajcie #widzimysię / widzimy siebie nawzajem, widzimy potrzeby innych, wspieramy się.